Idén - végre - sikerült elkapni a tiszavirágzást, amiről évek óta lemaradok... Ezeket aztán nehéz fotózni, nem is vagyok igazán elégedett, de majd jövőre! :)
Ezt a frissen kikelt egyedet egy kis hal zaklatta folyamatosan, míg el nem repült vedleni!
D700 Manual módban, SB800-al CLS-en keresztül vezérelve.
2012. június 25., hétfő
2012. június 14., csütörtök
Gólya Road Show 2012., egy rendezvény képekben
Már-már hagyományos módon idén is megrendezésre került az MME gólyákat népszerűsítő Road Show-ja. A rendezvényen a gólyafiókák gyűrűzését tekintheti meg minden érdeklődő és lehetőség nyílik arra, hogy közelebbről megfigyelhessék ezen kedves madaraink fészkeit, fiókáit, illetve első kézből szerezhessenek ismereteket az őket érintő esetleges természetvédelmi problémákról. A rendezvények országszerte, június közepén kerülnek lebonyolításra, amikor a legtöbb fészekben már akkorák a fiókák, hogy gyűrűzni lehessen őket. A színes gyűrűs jelölés a fiókák egyedi azonosítására biztosít lehetőséget, így későbbi életük is jól nyomon követhető. De lássuk a képeket!
A gyűrűzés történetéről, a gyűrűk típusairól és felhelyezési módjáról a HNPI Nyírség-Szatmár-Beregi Természetvédelmi Tájegységének vezetője tartott rövid előadást
Eközben az áramszolgáltató munkatársai feszültségmentesítették azon vezetékszakaszokat, melyekre a gólyafészkek épültek
"Fuksz"
Az Egyesület Monitoring és kutatási csoportjának vezetője a felhelyezendő gyűrűkkel az MTI fotóriporterének társaságában
Frissen gyűrűzött fiókák egy timári fészekben, az öreg madarak a gyűrűzés előtt itatták őket, ezért ilyen csapzottak. Háttérben Tokaj.
A rendezvényen a gólyákat emelőkosaras kocsiból a fészken gyűrűzik, de annak érdekében, hogy mindenki szemtanúja lehessen a procedúrának, egy fiókát a földön jelölnek meg. Ekkor a kisgólya sosem látott közelségből figyelhető meg, majd néhány perc után visszakerül a fészkére.
Balsai óvodások egy kis gólya társaságában.
Övek becsatolva, indulhatunk!
A biztonsági előírásokat szigorúan betartva a bátrabbaknak lehetőség van a gólyákat a fészkükön megtekinteni...
...ami - ahogy a fiatalember arckifejezése is tükrözi - egy életre szóló élményt nyújt!
Figyelmeztetőtábla egy gávavencsellői fészek alatt. :)
A program célja - amellett, hogy egyedileg jelöljük a madarakat későbbi azonosíthatóságuk érdekében - az, hogy közelebb hozzuk a madarakat a szélesebb közönséghez és megpróbáljuk elérni, hogy a későbbiekben az élmény nyomán mindennapjaikat környezettudatosabban, a természet mélyebb tiszteletével éljék majd!
2012. június 13., szerda
2012. június 1., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)